Pretraga:

Gradsko takmičenje u pružanju prve pomoći

U nedelju 19. maja u Gradskom parku u prepodnevnim satima održano je takmičenje u pružanju prve pomoći i realističkom prikazu bolesti stanja i oboljenja u organizaciji Crvenog krsta Pančevo.
Takmičari i takmičarke su bili mladi volonteri i volonterke Crvenog krsta Pančevo iz različitih osnovnih i srednjih škola. Tokom godine oni su se pripremali, vežbali kako bi pred sudijama pokazali svoje znanje u pružanju prve pomoći. Bilo je ovo kvalifikaciono takmičenje na kojem su, pored volontera iz Crvenog krsta Pančevo, gosti takmičenja bili i volonteri iz organizacije Crvenog krsta Kovin.
Pobednici u kategoriji omladine i podmlatka učestvovaće na Pokrajinskom takmičenju u pružanju prve pomoći koje će biti održano 9. juna u Rumi.
Svi su učesnici takmičenja zapravo pobednici jer su pokazali izuzetnu istrajnost u učenju ove plemenite veštine kojom se nekome može spasiti život.